Неділя, 05.05.2024, 06:52

НТУ "Дивосвіт"

Наукове товариство учнів школи "Дивосвіт"

Наукове товариство учнів „ Дивосвіт ” (далі НТУ "Дивосвіт") створене як добровільна громадська організація учнів Шевченківської ЗОШ №1 І – ІІІ ступенів „ Дивосвіт ” здійснює свою діяльність відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності (наказ МОН України №305 від 18.08.1998 р.)

Головною метою НТУ „ Дивосвіт ” є:

· виховання свідомого громадянина України;

· створення умов для творчого, інтелектуального, духовного самовдосконалення учнів та його стимулювання;

· формування у учнів умінь та навичок культури наукового дослідження;

· формування соціально-адаптованої особистості, її громадського досвіду;

· пропаганда наукових досліджень учнів та захист їх авторських прав і інтересів;

· задоволення потреб учнів у професійному самовизначенні та творчій самореалізації.

Зміст і форми роботи

Зміст діяльності в науковому товаристві учнів визначається планом роботи, зорієнтованим на поглиблене вивчення тієї чи іншої галузі науки. Для якісного забезпечення підготовки учнів використовуються навчально-дослідницька база, матеріально-технічні ресурси, інформаційно-бібліотечні ресурси навчального закладу, наукових установ, вищих навчальних закладів, з якими співпрацює ЗОШ №1

Наукове товариство учнів організовує свою діяльність у формах:

- регулярної щорічної роботи гуртків, секцій, клубів, факультативів, краєзнавчих експедицій;

- індивідуальної роботи учнів під керівництвом науковців;

- наукових конференцій, колоквіумів, симпозіумів на шкільному , районному та обласному рівнях.

Наукові відділення, у яких працюють члени шкільного НТУ «Дивосвіт»:

- хіміко - біологічне;

- історико - географічне;

- філології та мистецтвознавства;

- фізичне

Нормативне забезпечення створення та функціонування НТУ "Дивосвіт"

1.Закон України "Про освіту".

2.Закон України "Про загальну середню освіту". (№651-XIV, із змінами вiд 4 червня 2008 р.)

3.Закон України "Про державну підтримку позашкільної освіти та виховання".

4.Державна національна програма "Освіта". (Україна XXI століття).

5.Закон України "Про позашкільну освіту". (№2628-III, із змінами вiд 1 січня 2009 р.).

6.Національна доктрина розвитку освіти.

7.Положення про Малу Академію наук і наукові товариства учнів України.

8.Державна цільова програма роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010 роки (Постанова Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2007 р.)

9.Положення про середній загальноосвітній навчальний заклад. (№ 964 від 14 червня 2000 р.)

10.Концепція загальної середньої освіти (12-річна школа).

11.Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін (№ 305 від 18 серпня 1998 р.)

12.Наказ МОН "Про проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії наук”.

13.Положення про роботу учнів школи над індивідуальними дослідницькими темами.

14.Положення про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукового товариства «Дивосвіт».

РАДА

наукового товариства «Дивосвіт»

Президент - Мамон Людмила Олександрівна – заступник директора з навчально – виховної роботи.

Віце – президент - Вітковська Тетяна Ігорівна – учениця 11 класу.

Секретар - Куліш Ангеліна Юріївна - учениця 11 класу.

Керівники секцій:

Історичний - Нещеретна А.В. - учитель вищої категорії історії.

Географічний – Криворучко І.М. – старший учитель вищої категорії географії.

Фізичний – Крикун С.В. – учитель вищої категорії фізики.

Української мови та літератури – Коваленко Ю.Ю. - учитель вищої категорії української мови та літератури.

Світової літератури - Шепеленко О.М. -  учитель вищої категорії російської мови та зарубіжної літератури.

Хімії та біології - Вітковська Н.В. – учитель методист вищої категорії хімії та біології