Неділя, 05.05.2024, 07:43

"Виховуючи - навчай і розвивай,

Навчаючи та розвиваючи - виховуй;
Навчаючи, розвиваючи, виховуючи - самовдосконалюйся"
                                                                    В. Сухомлинський

У школі працює шкільна бібліотека, яка заснована 29 грудня 1969 року.

Бібліотекар - Колій Валентина Петрівна. Закінчила Харківське культосвітнє училище за спеціальністю - "Бібліотечна справа". Стаж роботи в даній школі - 31 рік.

Завдання шкільної бібліотеки - забезпечити інформаційні потреби користувачів, формувати навички інформаційної культури.

В бібліотеці функціонує читальний зал і абонемент. Основний бібліотечний фонд на 1 вересня 2015 року складає 28838 примірників художньої та навчальної літератури. У бібліотеці є картотека періодичних видань, тематичні картотеки, тематичні папки, фонд навчальних електронних засобів.

В бібліотеці постійно проводяться виставки нових надходжень, тематичні виставки, постійно діючі виставки, дні інформації, тематичні тижні, бібліотечні уроки, ранки, прем'єри книг, вікторини, конкурси, КВК, заходи з формування інформаційної культури учнів.

Кожного року в бібліотеці проводиться Тиждень дитячої та юнацької книги.
Щорічно проводиться акція "Подаруй бібліотеці книгу", участь в якій беруть учні, вчителі та батьки школи.

Валентина Петрівна завжди надає кваліфіковану допомогу учням школи, вчителям та адміністрації; доводить до відома педколективу інформацію, отриману з літературних джерел, періодичної преси.

В бібліотеці постійно проводяться консультації для вчителів школи.

Бібліотекар спільно з учителями-предметниками, класними керівниками, адміністрацією спрямовують свою роботу на формування бібліотечно-інформаційної грамотності школярів, тобто навчають користуватися книгою, фондами бібліотеки, її довідковим апаратом.

Шкільна бібліотека тісно співпрацює з бібліотекою Шевченківського ліцею та районною бібліотекою для дітей.

План роботи шкільної бібліотеки на 2015/2016 навчальний рік     переглянути
У вересні 2015 року було проведено екскурсію в "Країну Мудрості" у 1-Б класі.
У бібліотеці діє виставка літератури "Бабин Яр: символ вічної скорботи".
У вересні для учнів 3-Б класу було проведено гру-змагання "Чарівний світ казок".
У бібліотеці діє тематична виставка літератури "Уклін живим, загиблим слава" (до Дня партизанської слави).